30. 1. 2023
A tým
Redakce

Z Folimanky s výhrou

K poslednímu zápasu skupiny ZÁPAD jsme vyrazili do Prahy na Folimanku, kde nás čekalo USK B. V jejich týmu hraje několik mladíků z A týmu. Naši borci postrádali pár mladíků, kteří se vydali s akademií na turnaj do USA, ale zastoupili je Kheil a Welsch. Prvních pět minut zápasu bylo skóre vyrovnané, poté si Lions začali budovat náskok a první čtvrtinu vyhráli o 8 bodů. Ve zlepšeném výkonu pokračovali i ve druhé čtvrtině a o poločase měli náskok devatenácti bodů. V útoku si byli schopni vytvářet dobré pozice na skórování a soupeře, až na pár momentů, nutili do těžkých střel. Do šaten se tedy šlo za stavu 50:31 pro Lions. Začátek druhého poločasu našim hráčům opět vyšel a dostali se až do pětadvaceti bodového vedení. S tím však přišla i ztráta koncetrace, což byla voda na USK mlýn. Ti se díky agresivnější obraně a několika našim ztrátám přiblížili na konci čtvrtiny na šestnáct bodů. Domácí pokračovali v aktivitě a dostali se na dvanácti bodový rozdíl. To bylo vše, co jim naši hráči povolili, a zbytek zápasu si pohlídali. Odvážíme si tak z Folimanky vítězství 81:65.