6. 3. 2023
A tým
Redakce

GBA Lions-Basket Svitavy 97:89

Ve 4.kole nadstavbové části jsme přivítali dosud neporažené Svitavy. Tým soupeře přijel prakticky v nejsilnější sestavě. V našem omlazeném týmu naopak chybělo několik hráčů. Různé zdravotní problémy nepustily do zápasu Sondorse, Navrátila a Bzonka, plus Lukic Gavric byl pozván na prestižní Euroligový ANGT. K dispozici nebyli ani hostující hráči z NBL- Kheil, Welsch. Pro ostatní byl tak zápas velkou výzvou, testem schopností pro play-off.

Do zápasu nastoupila základní pětka Slowiak, Oupoh, Jocys, Linhart, Karasov. Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný. Většinu času byl v mírném vedení soupeř. Na začátku 4.min vedly Svitavy 12:9, za další minutu odskočily na 17:9 a trenér Červenka si bral první time-out. Po něm se nám podařilo zastavit nárůst ve skore. Do konce 1.čtvrtiny se nám bojovným závěrem a 5 body kapitána Linharta v poslední minutě, podařilo srovnat stav na 26:26.

Ve 2.a 3.čtvrtině jsme hráli výborný basketbal. Pestrým útokem s vysokou úspěšností střelby jsme postupně zvyšovali svůj náskok a kvalitni obrannou prací jsme nedali soupeři "čuchnout". Po 2.čtvrtině jsme vedli o 14, po 3.čtvrtině pak až o 20 bodů.
V závěrečném dějství se obraz hry změnil. My jsme nikam nemuseli spěchat, hráli jsme delší útoky. Mladší hráči však jakoby se trochu zalekli vítězství nad favoritem a místy až trochu alibisticky spoléhali na bodové a herní lídry Jocyse a Linharta. Soupeř většinu času 4.čtvrtiny hrál zónovou obranu. S tou jsme začali mít potíže. A zkušení hráči hostí začali úřadovat a postupně vraceli Svitavy do hry. Slezák byl více vidět bodově, Jokl (do svého vyfaulování) se začal prosazovat na doskoku pod oběma koši. 46 vteřin před koncem pak snižoval Novák 2 TH na rozdíl pouhých 4 bodů! Klid nám vrátil úspěšnou trojkou Slowiak. Nakonec jsme slavili výhru o 8 bodů.
Dominantní výkon předvedl Jocys - 38 bodů při 61% úspěšnosti střelby, 6 doskoků, 7 asistencí, 7 získaných faulů. Ale hlavně plno úspěšných střel v důležitých chvílích. Po jeho návratu po zranění můžeme s klidem a radostí napsat - "Rokas is back!". Vynikající výkon předvedl kapitán Linhart - 18 bodů (66%), 6 doskoků. Ale hlavně skvělá obrana dominantního pivota hostí Jokla, kterého hlavně v prvních třech čtvrtinách k ničemu nepustil. V tom mu pomáhal i Ķarasov. Z perimetru dobře tvrdili naši hru Slowiak, Kőlbl a Oupoh. Svým dílem a důležitými body a doskoky přispěli i Valentíny a Sigleton. Prostě v pátek velmi dobrý kolektivní výkon s vynikajícím Jocysem!
Myslím, že po uzdravení některých hráčů a doplnění o hostující hráče z NBL, se mohou naši fanoušci ve zbytku sezony, těšit na moc dobré zápasy!

generální partneři

Hlavní partneři