19. 3. 2023
A tým
Redakce

Nový Jičín poražen

V poslední zápase nadstavby jsme přivítali na domácí palubovce Nový Jičín. Tomuto soupeři jsme měli co vracet, jelikož jsme na jejich palubovce prohráli po boji o 3 body. V naší sestavě jsme kvůli zranění postrádali Bzonka, Lukiče, Navrátila a Sondorse. K těmto borcům se přidal Oupoh, který onemocněl v průběhu týdne. Ovšem domácí fanoušci mohli poprvé v sezóně vidět v našem dresu Kheila, který hraje nejvyšší soutěž za Slavii.

Do zápasu nastoupila základní pětka Jocys, Kheil, Kölbl, Linhart a Slowiak. Lions vedli od prvních minut zápasu, kdy Linhart otevřel skóre zápasu po přihrávce Jocyse. V první čtvrtině si domácí vybudovali sedmi bodový náskok, který mohl být větší, kdyby se jim pár střel za tři body nevykroutilo z obroučky. Druhou čtvrtinu začali naši výborně a sedmi body v řade se dostali do čtrnácti bodového trháku. Tři minuty do konce poločasu jsme vedli o šestnáct bodů a zdálo se, že v poločase budeme mít pohodlné dvouciferné vedení, ovšem opak byl pravdou a především vlastními chybami jsme dovolili soupeři snížit na poločasový rozdíl osmi bodů. Třetí čtvrtina se hrála stylem koš za koš, žádnému týmu se nepodařilo udělat delší budou šnůru. V první polovině poslední čtvrtiny drželi domácí zhruba desetibodový náskok. Ale soupeř se nadechl k náporu a čtyři minuty před koncem byl náskok domácích pouhé čtyři body. Poté si jakoby naši hráči řekli dost a vzali osud utkání do svých rukou. Zejména díky přesné střelbě a aktivitě na útočném doskoku se od soupeře bodově odpoutali a mohli slavit vítězství 86:72. S předvedeným výkonem mohou být Lions spokojeni, jelikož kvůli absencím byla řada z nich nucena hrát na neobvyklých pozicích. Bodově domácí táhli Jocys a Linhart ovšem k vítězství přispěli dobrým výkonem všichni hráči. Dále už nás čekají zápasy prvního kola play-off, ve kterém se postavíme Slavoji Litoměřice. První zápase se odehraje na domácí palubovce 24.3. od 19:00. Přijde podpořit naše hráče ve čtvrtfinálové sérii a buďte šestým hráčem na hřišti. Těšíme se na Vás!!!