2. Čtvrtina: 52:42

3. Čtvrtina: 80:65

4. Čtvrtina: 110:83

Z Brna vezeme prohru

Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře díky naší agresivní, rychlé hře. Tři trojky v řadě náš tým dostaly do vedení 2:9. Soupeř však kontroval a 1. čtvrtinu jsme nakonec prohráli 24:19.

V začátku 2. čtvrtiny jsme se opět opřeli o naše trojky a dostali jsme se na dostřel 27:25. Další průběh této čtvrtiny se nesl v duchu ofenzivní bitvy. Stejně jako 1. čtvrtinu, jsme i tento herní úsek prohráli o 5 bodů a skóre v poločase ukazovalo 52:42. 3. čtvrtina pokračovala ve velmi rychlém tempu. Na naší straně nás drželo trio Dorn, Stegbauer, Steere. Soupeř těžil z širší rotace skorujících hráčů. Tuto čtvrtinu jsme rovněž prohráli o 5 bodů, celkové skóre 80:65.

Ve 4. čtvrtině se dokázal opakovaně prosazovat jen Torin Dorn. Naproti tomu brněnská lavička zapsala v tomto zápase 70 bodů. Zápas skončil 110:83

Pozitivum tohoto zápasu je výkon Torina Dorna, který se byl schopný opakovaně prosazovat. Lukáš Stegbauer střílel trojky s vysokou úspěšností 62,5% a Ian Steere zanzamenal double-double.

Torin Dorn byl opět naším nejlepším střelcem s 23 body, 4 doskoky a 2 asistencemi. Lukáš Stegbauer zaznamenal 18 bodů (5 trojek) a 3 doskoky. Ian Steere zvládl double-double 14 bodů, 12 doskoků, 1 asistenci a 3 bloky.

Pozápasový komentář našeho hlavního trenéra Gilberta Abrahama:
Nejprve bych chtěl smeknout klobouk před trenérem Brna. Tvrdě nás trestali v přechodu do útoku. Dostali jsme plno laciných bodů, nebyly to trojky, ale body z rychlých protiútoků a jednoduché dvojtakty. V obraně musíme odvádět mnohem lepší práci a naši mladí hráči si musí uvědomit, co to znamená, hrát profesionální basketbal.

Naše body: Dorn 23, Stegbauer 18, Steere 14, Novotný 8, Gregory 6, Borovka a Welsch 5, Smith a Ikegwuruka 2.

Body Brna: 19 Körner, 17 Bálint, 16 Mickelson, 15 Husták, 14 Madden, 8 Nečas, 6 Marko a Půlpán, 4 Puršl, 3 Jansa, 2 Dáňa.