17. kolo, 1. liga, 21. 1. 2024

GBA LIONS Jindřichův Hradec

110:85

vs

vs

Basketbal Polabí

1. Čtvrtina: 18:26

2. Čtvrtina: 31:14

3. Čtvrtina: 34:18

4. Čtvrtina: 27:27


Komentář trenéra k výhře nad Polabím


Nepovedený začátek zápasu a nakonec jasné vítězství hodnotí Andrej Červenka.

"V neděli jsme přivítali rezervu Nymburku a to družstvo Polabí, které se doposud výsledkově trápí, ale v jeho středu figuruje několik kvalitních hráčů a individuálně dokážou být velice nebezpeční, o čemž jsme se přesvědčili hned na začátku utkání.

My jsme do toho zápasu vstoupili bez energie, hráči jako kdyby očekávali, že to půjde samo. Ale opak byl pravdou a Polabí se dostalo do dobrého tempa, byli schopni proměňovat střelecké pozice. Jako kdyby nás trošku zaskočili tím svým stylem, i když jsme se na to připravili a mluvili jsme o tom.

Od druhé poloviny druhé čtvrtiny s výkonem musíme být spokojeni. Pohyb míče do zóny se zlepšil, naše střelecké pozice se začali stávat otevřenými a hledali jsme střelce, kterým to padalo a kterým se dařilo. Na konci v tom utkání jsme zaznamenali 21 proměněných trojkových pokusů, což je skvělé číslo. To tempo utkání i styl hry soupeře nás k tomu trošku nutily. Určitě, s tou druhou polovinou utkání můžeme být spokojení. S přístupem hráčů, s energií, kterou přinesli, ale také s basketbalovou kvalitou.

Jsem rád, že jsme v posledním domácím utkání základní části potvrdili roli favorita a uhájil jsme domácí prostředí v průběhu celé základní části. V posledním kole cestujeme do Litoměřic k nepříjemnému soupeři, se kterým máme mnoho zkušeností a určitě se jdeme pobít o to, abychom základní část zakončili na vítězné vlně a do nadstavby mohli vstoupit z co nejlepší pozice."

Nedělní zápas sledovalo 235 diváků.

Podrobnosti a statistiky na webu cz.basketball

Sestřih toho nejlepšího můžete sledovat na našem YouTube

Po skončení základní části nás čeká nadstavba, jejíž domácí zápasy budeme hrát v pátek od 19:00. Věříme, že staronový termín bude fanouškům vyhovovat a budeme se v hale scházet v co nejvyšším počtu a poženeme Lions v cestě za úspěchem.


generální partneři

Hlavní partneři